Perde beton izolasyon uygulaması

Perde beton izolasyon uygulaması

Bitüm+Toz (Çift Kompenantlı) Uygulama

 

Uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. Sivri uçlar ve köşeler yuvarlatılmalıdır. 

Yalıtım yapılacak yüzeylere astar uygulanmadan önce yüzey düzgünlüğü, yüzey kuruluğu ve temizliği kontrol edilmelidir. Bu şartlar sağlandıktan sonra metrekareye 0,8 kg olacak şekilde fırça veya taraklı mala ile yüzeye uygulanır ve tamamen kuruyuncaya kadar beklenir. Hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık 4-5 saatte kurur. İki kat uygulamalarda, ilk kat tam kurumadan diğer kat sürülmemelidir. 

Bitümlü Membran Uygulaması

 

Perde duvar ve zemin betonu birleşim noktalarına tamir harcı ile pah yapılır. Tij delikleri özel tamir harçları ile doldurulur. Yüzey temizlendikten sonra astar sürülerek 1. kat bitümlü membran ısıtılarak duvara yapıştırılır. 2. kat bitümlü membran şaşırtılarak aynı yöntemle yapıştırılır. Perdedeki yalıtım bitirildikten sonra toprak dolgu öncesi yalıtımın bir duvar ile korunması gereklidir. Kullanılan bir bodrum yapılacak ise, koruma duvarı olarak ekstrüde polistiren sert köpük ısı yalıtım levhaları hem koruyucu duvar, hem de ısı yalıtım görevini görürler.

PVC Membran Uygulaması

 

Perdede gerekli yüzey temizlikleri ve yüzey bozuklukları tamir harcı ile doldurulur. Tayrot ve tij delikleri özel tamir harçları ile kapatılır. Perde ile temel arasında meydana gelen genleşme derzlerine ve perde merkez köşelerine pah yapılır.  Düzgün yüzey üzerine, 300 ila 500 gr/m2 Geotekstil keçe 10 cm bini yapılarak perdeye asılır. Keçenin üzerine; 2 ila 3 mm PVC membran ruloları  serbest asılarak, ek yerleri 10 cm bindirilir ve çift dikişli füzyon kaynak makinesi ile birleştirilir. Perde üst kotunda Geotekstil keçe + PVC membran + Geotekstil keçe aluminyum baskı çıtası ile kilitlenip bitişlere polüretan mastikleme yapılır. Bohçalaması biten su yalıtım ugulaması drenaj levhası yada koruma duvarı ile korunmalıdı