ÇATI KARKAS MODELLERİ

ÇATI KARKAS MODELLERİ

Çatı karkas sistemleri Ahşap Çatı ,Çelik konstruksüyon, istenilen projeye uygun olarak imalat yapmaktayız.

Hafif Çelik Yapı

Hafif çelik yapı sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu,(duvar-döşeme) ve galvanize hafif çelikten soğuk şekillendirme yönetimi ile üretilen bir yapı şeklidir.
Çelik yapıların tasarımları tıpkı betonarme binalarda olduğu teknik şartnamelere uygun olarak tasarlanır.
Hafif çelik yapılar betonarme yapılara göre daha hafif olduğundan deprem yüklerine çok daha az maruz kalırlar.
Hafif çelik ile 6 kata kadar her türlü yapı yapılabilmektedir.
Hafif çelik yapılar yeterli galvaniz değerine sahip ise 180 yıl gibi bir süre dayanımını korur.
Hafif Çelik Sistemi fabrikada modern makinelerle kontrol ve denetim altında üretilerek, korunaklı bir şekilde inşaat sahasına getirilip monte edilir.
İnşaat sektöründe yeterli denetimler sağlanamadığından ayrıca yeterli kalifiye teknik personel bulunamadığından, kurumsal firmaların yaptığı mühendis denetimli konutlar dışında yapılan betonarme yapılarda, inşai kurallar kağıt üzerinde kalmakta sahaya tam olarak aktarılamamaktadır.
Denetimsiz , teknik şartlara uymayan yapılar nedeni ile binlerce insan ve evsiz ailesiz kalmaktadır.
Hafif çelik yapılar %100 oranında fabrika ortamında üretildiğinden, insan eliyle yapılan hatalar en aza indirgenmiş yapılardır.
Bu özellikleri itibariyle bile hafif çelik yapı sistemleri geleneksel betonarme yapılara nazaran büyük üstünlüklere sahipti
 

Ahşap Çatı Konstrüksiyon Yapımı

Mevcut ahşap çatınız yapılırken yalıtımı yapılmamış, izole edilmemiş olması nedeni ile ısı kaybı sorunları yaşıyorsanız hemen bizi arayın mevcut çatınızı inceleyerek en ekonomik yoldan nasıl yalıtım ve izolasyon yapılır sizlere seçeneklerle sunalım siz karar verin biz uygulayalım. Unutmayın ısı yalıtımı ve izolasyonu yapılmamış çatılar konforsuz evler demek ve cebinizden havaya uçan para demektir.
Mevcut çatınız çeşitli yerlerinden damlatıyor, aynı zamanda ısı kaybına neden oluyor, çağırdığınız bir çok usta onarım yaptıktan sonra tekrar sorun yaşıyorsanız bizi arayın kesin çözüm üreten ekibimiz çatınızı inceleyerek çatı sorunlarınızı kesin bir şekilde garantili olarak gidersin.
OSB2 en 300 standardının şartlarına uygun olarak üretilmektedir. levhaların teknik parametreleri, kuru ortamda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon imalatına tamamen uygundur. Yani kuru ortamlarda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon levhaları olarak değerlendirilmelidir.